Gooise Pride Month: samen aandacht voor inclusie en acceptatie

In oktober staat onze regio een maand lang in het teken van diversiteit, inclusie en acceptatie tijdens de Gooise Pride Month. Ook in Laren worden verschillende activiteiten georganiseerd om zichtbaar te maken dat iedereen zichzelf moet kunnen zijn en erbij hoort. Bezoekers zijn van harte welkom om mee te doen aan de activiteiten en met elkaar in gesprek te gaan over respect, gelijkwaardigheid en verbinding.
Film en vlag hijsen in het Rosa Spier Huis
Op woensdag 7 oktober om 14.00 uur wordt bij het Rosa Spierhuis de regenboogvlag gehesen, waarna de film Cloudburst wordt vertoond. Deze roadmovie gaat over liefde, ouder worden en de vrijheid om je eigen leven te leiden.
Officiële opening op 9 oktober
De officiële opening van de Pride-maand in Laren is op vrijdag 9 oktober om 13.00 uur bij het Brinkhuis, toegankelijke voor iedereen. Samen met burgemeester, wethouders en belangstellenden wordt de regenboogvlag gehesen. Aansluitend na het openingswoord, (her)opent wethouder Erik Koldenhof de foto-expositie Bijzonder Gewoon op de Brink. Na de opening wandelen bezoekers gezamenlijk langs de expositie. Daarna is er gelegenheid om elkaar te ontmoeten tijdens een kop koffie bij Mauve.
Meer activiteiten tijdens Gooise Pride Month
Naast de activiteiten in Laren zijn er gedurende de maand oktober meer bijeenkomsten, culturele activiteiten en ontmoetingen in de regio. Zo vindt op 10 oktober de Gooise Pride Walk plaats in Hilversum, waarin deelnemers samen zichtbaar maken dat iedereen zichzelf mag zijn.
Het volledige programma van Gooise Pride Month is te vinden in de agenda van Gooise Pride: www.gooisepride.nl/agenda
